LOKALITA
KRUŠNÉ HORY

KRUŠNÉ HORY

Radost z čisté přírody

Areál Krušnohorské zahrady resort obklopuje nádherná příroda s jedinečnou atmosférou Krušných hor, která se těžko popisuje, ale velmi lehce a příjemně vychutnává. 

Vše záleží na vašem výběru

Zábava na dosah

Okolí resortu láká k pestrým zážitkům, sportu nebo výletům, a to v každém ročním období. Nádhernou přírodu s hlubokýmki lesy si můžete vychutnávat při osvěžujících procházkách nebo cyklistice. Na dosah jsou tu sjezdové i běžkařské lyžařské areály, dráhy pro horská kola, golfové hřiště, lokální železnice nebo lázeňské město Karlovy Vary.

aktivity v okolí

Karlovy Vary

Nejvýznamnější lázeňské město v České republice

Krajské a lázeňské město v dosahu 10 minut vozem. V Karlových Varech nejdete veškerou občanskou vybavenost, obchodní centra a sportovní areály jako kryté bazény a kluziště. 

Z kulturního vyžití pak můžete vybírat mezi kinem a divadlem, neomezeným počtem restaurací a barů. Dominantou Karlových varů jsou samozřejmě lázeňské domy s veškerými možnostmi wellnes, popíjení z léčivých pramenů na kolonádach, karlovarské oplatky a becherovka.

SMOLNÉ PECE

MALEBNÉ MÍSTO UPROSTŘED PŘÍRODY

Tato malebná obec z 18. století se nachází na rozsáhlé mýtině severního úbočí Hamerského vrchu a je z velké části obklopena lesy. Jak název prozrazuje, jejím předchůdcem byly zřejmě boudy výrobců smůly, v minulosti hojně využívané zejména bednáři, ševci a dalšími řemeslníky. 

Důležitým předpokladem pro zřízení „smolných pecí“ býval přitom dostatek na pryskyřici bohatého dříví smrků a dalších jehličnanů. Dnes v obci žije okolo 200 stálých obyvatel a zároveň je domovem pro rekreanty a chalupáře. V obci můžete navštěvovat místní hospůdku Smolnička, hotel či využít sportovní hřiště